Znajdziecie tutaj Państwo ofertę na zawory (kurki) kulowe zwykłe i kwasoodporne, zawory z wkładem i kulą ceramiczną zawory ciepłownicze, manometryczne, parowe, zawory regulacyjne, elementy armatury przemysłowej

Zastosowanie

Zawory kulowe służą do odcinania przepływu czynnika w instalacjach wody, pary, cieczy oleistych, rozpuszczalników, kwasów, roztworów soli i innych. Znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu jak ciepłownictwo, chemia, petrochemia farmaceutyka, przemysł spożywczy i inne.

Zastosowanie zaworu w określonej gałęzi przemysłu wynika z rodzaju materiału użytego do jego wykonania tj. stali kwasoodpornej lub stali konstrukcyjnej węglowej. Zawory ze stali kwasoodpornej stosuje się do przesyłania niektórych kwasów organicznych i nieorganicznych, wody naturalnej w tym morskiej, wody pitnej, roztworów alkalicznych, roztworów soli, wszystkich produktów żywnościowych oraz innych substancji agresywnych. Zawory ze stali węglowej konstrukcyjnej stosuje się do przesyłania wody przemysłowej, pary wodnej, mieszaniny wody i pary oraz do innych substancji nieagresywnych.

Zasady użytkowania

Zawory kulowe można montować w dowolnym położeniu i dowolnym kierunku przepływu z wyjątkiem zaworów trójdrogowych i manometrycznych. Instalacja przesyłowa powinna być pozbawiona stałych zanieczyszczeń czynnika, należy zapewnić właściwą równoległość (prostopadłość) przyłączy.

Specyficzną właściwością zaworu kulowego jest zjawisko wzrostu momentu obrotowego na dźwigni, po długotrwałym przechowywaniu lub nie używaniu już zamontowanego zaworu. Jest to zjawisko niekorzystne i aby do niego nie dopuścić należy co najmniej raz na dwa tygodnie przestawić kilkakrotnie zawór z położenia zamknięty w położenie otwarty lub odwrotnie. Należy przy tym pamiętać, że zawór kulowy może pracować tylko w pozycji całkowicie otwartej lub całkowicie zamkniętej. Nie może przyjmować pozycji częściowo otwartej lub częściowo zamkniętej. Produkowane przez nas zawory, które prezentowane są w tym dziale nie są zaworami regulacyjnymi.

Program produkcji

Nasze standardowe zawory kulowe pracują w temperaturach do 200ºC i ciśnieniu do 2,5 MPa oraz 150ºC i ciśnieniu 4 MPa – w zależności od typu zaworu. Na indywidualne życzenie zamawiającego wykonujemy zawory pracujące w wyższych temperaturach i przy wyższych ciśnieniach.